23. 01 2022 05:10 | trinity

Inga Lindströmová: Ten správny odtieň lásky

Hoci sa Lars do Saginho sveta, ktorý tvoria kúzelné vône, vôbec nehodí, ukážkovo to medzi nimi iskrí už od prvého stretnutia!

Inga Lindströmová: Ten správny odtieň lásky
Inga Lindströmová: Ten správny odtieň lásky Foto: ZDF

(Inga Lindström: Das Postboot in den Schären, Romantický film, 89', Nem./Švéd., 2017, Stereo, HD)
Réžia: Ulli Baumann
Hrajú: Nele Kiper, Alexander Gier, Wookie Mayer, Wolfgang Häntsch, Nora Binder, Björn Bonn, Adrian Topol, Arved Birnbaum


Mať dokonalý čuch, ktorý dokáže rozlíšiť stovky, ba tisíce rôznych odtieňov vôní – to je jeden z najdôležitejších predpokladov, alebo skôr základný predpoklad práce dizajnéra vôní. Cieľavedomá Saga (Nele Kiper) ho má, a tak sa zdá, že raketovému vzostupu spoločnosti vyrábajúcej parfumy, ktorú vedie spolu s bratom Sörenom (Adrian Topol), už nič nestojí v ceste. Situáciu však nečakane skomplikuje ich otec Gunnar (Wolfgang Häntsch)... Ten sa po smrti milovanej manželky pred svetom síce temer úplne uzavrel, no keď zistil, že sa Saga pozná so slávnou speváčkou Elsou (Wookie Mayer), jeho dávnou láskou, znovu sa v ňom prebudila vôľa žiť! Keď ho krátko na to Elsa navštívi na malebnom ostrove, ktorý sa stal jeho útočiskom, len ťažko by ste vo Švédsku našli šťastnejšieho chlapa. Lenže potom sa na scéne objaví jej ambiciózny manažér Lars (Alexander Gier) - známy sukničkár, ktorý je zjavne presvedčený o vlastnej dokonalosti a neodolateľnosti... A navyše má v pláne Elsu rýchlo odviesť späť do civilizácie kvôli koncertu, ktorý im obom môže zarobiť slušný balík. Také ľahké, ako si predstavoval, to však rozhodne nebude, pretože Saga je rozhodnutá urobiť všetko, čo jej v jej silách, aby Elsu udržala na ostrove čo najdlhšie, pretože vidí, že otec v jej blízkosti doslova kvitne. Takže zrejme veľmi neprekvapí, že to medzi Sagou a Larsom, ktorých priority by asi ani nemohli byť rozdielnejšie, názorovo ukážkovo iskrí už od prvého stretnutia. No od názorového iskrenia je len krôčik od iskrenia citového... A ako ohňu, tak i láske zvyčajne stačí len pár iskier, aby sa rozhorel plamienok, ktorý vzápätí prerastie v neuhasiteľný požiar!

Sledujte v sobotu, 12. februára, o 5.40!


Komentáre ( 0)