17. 09 2021 08:00 | jt

Na Slovensko prichádza seriálový megahit: Sám je vážne chorý, napriek tomu lieči ostatných

Horúcu seriálovú novinku si zamilujete.

New Amsterdam
New Amsterdam Foto: NBCUniversal
New Amsterdam
New Amsterdam
New Amsterdam

Pre všetkých fanúšikov kvalitných seriálov z lekárskeho prostredia máme skvelú správu! Na obrazovky televízie Doma prichádza už od pondelka 20. septembra skvelá novinka s názvom New Amsterdam, ktorú si budete môcť vychutnávať každý pracovný podvečer.

New Amsterdam patrí medzi najstaršie verejné nemocnice v Amerike, do ktorej čela bol ako lekársky riaditeľ práve zvolený Dr. Max Goodwin (Ryan Eggold). Aby mohla nemocnica poskytovať špičkovú starostlivosť všetkým pacientom, chce sa Max vyhnúť nepodstatnej a obťažujúcej byrokracii a zahodiť zastarané pravidlá. Slovíčko „nie“ neberie ako odpoveď, rád by totiž nemocnicu vrátil na výslnie, kam podľa neho patrí.

Maxovi kolegovia nie sú novému prístupu vedenia nemocnice spočiatku veľmi naklonení, postupom času však vidia, že Max pre pacientov urobí prvé aj posledné. Rovnako tak sa Maxova nová práca nepáči ani jeho manželke Georgii, ktorá je tehotná. Max sa preto snaží dať svoje pošramotené manželstvo do poriadku. A do toho všetkého sa dozvie, že má rakovinu. Zákernej chorobe čelí niekedy s obavami, inokedy s humorom.


Aj cez všetky tieto prekážky sa Max snaží byť všetkým nápomocný – či už pacientom, doktorom, sestrám či ostatnému personálu. Lenže nie vždy to ide podľa jeho predstáv. V seriáli tak sledujeme chod nemocnice, osudy pacientov i životy a prípady niekoľkých lekárov vo vedúcich pozíciách rôznych oddelení (pohotovosť, kardiochirurgia, onkológia, neurológia a psychológia).

Nenechajte si ujsť nový seriál New Amsterdam - od 20. septembra vždy v pondelok až piatok o 18.25 h na Doma!

 


Komentáre ( 0)