20. 09 2021 13:55 | markiza.sk, tasr

Kráľovná Alžbeta II. je dvanásťnásobnou prababičkou. Princezná Beatrice porodila

Bábätko malo po narodení približne 2,7 kilogramu.

Tehotná princezná Beatrice s manželom
Tehotná princezná Beatrice s manželom Foto: Profimedia.sk

Z princeznej Beatrice je mama. Tridsaťtriročná vnučka kráľovnej Alžbety II. priviedla na svet svoje prvé dieťa. Dievčatko sa narodilo v sobotu (18. septembra) o 23.42 h v Chalsea a Westminster Hospital v Londýne. Informuje Buckinghamský palác.

Bábätko malo po narodení približne 2,7 kilogramu. Dieťa aj matka sú v poriadku. Rodina sa vo vyhlásení poďakovala zamestnancom nemocnice za úžasnú starostlivosť.

Dvojica sa nevie dočkať, kedy ich dcérku predstavia jej veľkému bratovi Christopherovi Woolfovi, ktorého má princeznej manžel Edoardo Mapelli Mozzi z predošlého vzťahu.

zdroj: Instagram/edomapellimozzi

Beatrice je staršou dcérou princa Andrewa, vojvodu z Yorku a Sarah, vojvodkyne z Yorku. Andrew je synom kráľovnej. Mapelli Mozzi (37) je podnikateľ s nehnuteľnosťami talianskeho šľachtického pôvodu. Pár sa zosobášil minulý rok v júli.

zdroj: Instagram/edomapellimozzi

Mapelli Mozzi má už syna z predchádzajúceho vzťahu so svojou s bývalou snúbenicou Darou Huang. Beatrice je tak jeho nevlastnou matkou. Beatrice sa zároveň vo februári prvýkrát stala aj tetou po tom, ako jej sestra, princezná Eugenie, porodila syna Augusta.

Princezná Beatrice, ktorá nemá toľko oficiálnych kráľovských povinností ako niektorí iní poprední členovia monarchie, pôsobí v softvérovej firme Afiniti ako viceprezidentka pre partnerstvo a stratégiu. Je tiež patrónkou viacerých charitatívnych organizácií.


Komentáre ( 0)